Budownictwo

Strona głównaMapa strony System reklamy Test

Menu główne serwisu:

Powiązane tematy w serwisie:

Schody

Schody są elementem służącym do komunikacji pieszej pomiędzy terenem a tak zwanym poziomem zerowym budynku a także pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Do podstawowych elementów schodów należą stopnie , których płaszczyzna nazywana jest stopnicą(więcej...)

Kruszywa budowlane

Kruszywa budowlane dzielimy na naturalne oraz sztuczne. Trzeba jednak zaznaczyć, ze obie grupy są kruszywami pochodzenia mineralnego , kruszywa naturalne są stosowane do celów budowlanych zarówno w stanie występującym w przyrodzie jak po obróbce(więcej...)

Konstrukcje drewniane

Współczesne konstrukcje drewniane możemy podzielić na dwie zasadnicze grupy , które różnią się sposobem łączenia , z łącznikami mechanicznymi oraz klejone. Do pierwszej zaliczamy wiązary dachowe , których pręty łączone są za pomocą gwoździ , sworzni(więcej...)Poznański developer UWI oferuje nowoczesne mieszkania w centrum Wielkopolski: mieszkania Poznań System reklamy Test

Podłogi

Podłoga jest elementem wykończenia poziomych części budynku nadający jej wymagane cechy technicznej oraz estetyczne. Podłoga składa się z kilku części ułożonych warstwami na podłożu. Posadzka jest wierzchnią użytkową warstwą podłogi układanej na konstrukcji podłogi albo trwale z nią połączona poprzez przyklejenie albo połączenie mechaniczne.
Konstrukcja podłogi złożona jest z posadzki podkładu , odpowiednich warstw izolacyjnych oraz podłoża. Podłoże jest poziomym elementem konstrukcji budynku , który stanowi oparcie dla konstrukcji podłogi , strop albo podłoże ułożone na gruncie. Warstwa wyrównawcza ma na celu spoziomowanie powierzchni podłoża albo nadanie mu odpowiedniego spadku. Warstwa wygładzająca ma na celu zapewnienie powierzchni podkładu odpowiedniej gładkości , która wymagana jest do przyklejenia na przykład wykładzin podłogowych. Podkład jest warstwą na której układa się posadzkę. Warstwa ochronna na ma celu ochronę ułożonego materiału izolacji cieplnej albo przeciwdźwiękowej przed wilgocią w czasie wykonywania podkładu na mokro.
Warstwa izolacyjna dźwiękochłonna ma na celu ochronę przegrody stropowej przed przenikaniem dźwięków. Warstwa izolacyjna zabezpiecza stropy na piwnicami , bramami oraz przed przemarzaniem. Warstwa przeciwwilgociowa zabezpiecza podłogę przed wilgocią z wód gruntowych albo wodą występującą w czasie użytkowania pomieszczeń. Liczba rodzajów podłóg jest naprawdę duża dlatego warto przed dokonaniem wyboru głęboko się zastanowić ponieważ potem trudno odwrócić tą sytuację.

© Copyright by Budownictwo 2009