Budownictwo

Strona głównaMapa strony System reklamy Test

Menu główne serwisu:

Powiązane tematy w serwisie:

Rodzaje nieruchomości

Nieruchomości typu of-plan to projekty , które jeszcze nie zostały zrealizowane czyli są to tak zwane dziury w ziemi. Nieruchomości , które są i były często sprzedawane na podstawie samych wizualizacji zaprojektowanych przez architektów.(więcej...)

Okna

Okno jest elementem , który zamyka otwór w ścianie budynku albo dachu wykonany jest w celu oświetlenia wnętrza a także jego przewietrzania jeżeli pomieszczenie jest klimatyzowane. Okno jest osadzone w ościeżnicy , która umocowana jest w obokniu z(więcej...)

Woda w materiałach budowlanych

Woda stosowana jest jako składnik zaczynów , zapraw oraz betonowych. Jej ilość uzależniona jest od uwodnienia spoiw budowlanych. O jej całkowitej ilości decyduje konieczność dodania zaprawom oraz zaczynom odpowiedniej konsystencji oraz urabialności.(więcej...)Poznański developer UWI oferuje nowoczesne mieszkania w centrum Wielkopolski: mieszkania Poznań System reklamy Test

Konstrukcje murowe

Rodzaje konstrukcji murowanych wyróżniamy między innymi ze względu na rodzaj tworzywa , ceramiczne ,silikatowe, betonowe, z autoklawizowanego betonu komórkowego oraz z kamienia naturalnego. Z uwagi na wymagania stawiane tolerancjom wymiarów elementów murowanych rozróżniamy elementy do murowania na zwykłe spoiny a także elementy do murowania na cienkie spoiny.
Odpowiednio do sposobu kontroli produkcji elementów murowych oraz deklaracji producenta klasyfikujemy je jako kategorii I lub II. Do pierwszej kategorii zaliczamy elementy , których producent deklaruje , ze mają określoną wytrzymałość na ściskanie , w zakładzie stosowana jest kontrola jakości , której wyniki stwierdzają , ze prawdopodobieństwo wystąpienia średniej wytrzymałości na ściskanie mniejszej od wytrzymałości zadeklarowanej wynosi mniej niż pięć procent. Do drugiej kategorii zaliczamy elementy murowe, których producent deklaruje ich wytrzymałość średnią a reszta wymagań nie jest spełniona. Do wykonania konstrukcji murowych zaleca się stosowanie beton klasy nie niższej niż B15. Stal zbrojeniowa stosowana jest w niezbrojonych konstrukcjach murowych ze względów konstrukcyjnych powinna spełniać wymagania według przepisów dla stali o dużej rozciągliwości. Prętów żebrowanych o średnicy mniejszej niż sześć milimetrów stosowanych do zbrojenia spoin wspornych nie zaleca się uważać za charakteryzujące się dużą rozciągliwością.
Do konstrukcji tego typu musimy używać materiałów najwyższej jakości tak aby wszystko spełniało normy bezpieczeństwa.

© Copyright by Budownictwo 2009